MČR 2021

Mistrovství České republiky 2021 v Taekwon-Do ITF, ve skupině barevných pásků proběhlo 1.-3.10.21 v Ostravě.

Tato soutěž je určena pro všechny držitele žlutých až červenočerných pásků a v doprovodném programu se mohou zúčastnit i bílé a bíložluté pásky.

Všichni závodníci zde měli možnost soutěžit jak v jednotlivcích, tak i v týmech, a to ve třech soutěžních disciplínách Taekwon-Do ITF (technické sestavy, sportovní boj a speciální techniky).

Na toto mistrovství se přihlásilo 213 závodníků z 19 škol Taekwon-Do ITF z celé České republiky. Největší výpravy byly tradičně ze školy Taekwon-Do ITF Brno, Taekwon-Do ITF Karviná a Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek.

Za náš oddíl na MČR závodily Pantlíková Blaženka, Roggenbuck Jaromír, Růžičková Michaela, Kenkušová Monika a Sasková Anežka.

starší žáci/žákyně:
Pantlíková Blaženka 3.místo (TUL 4.-3. kup) 1. místo (matsogi -35kg)
Roggenbuck Jaromír 3. místo (matsogi -55kg)
mladší junioři/juniorky: Růžičková Michaela 3. místo (TUL 4.-3. kup) 3. místo (matsogi -50kg)
Kenkušová Monika 2. místo (matsogi +65kg)
starší junioři/juniorky:; Sasková Anežka; 3. místo (TUL 8.-5.kup)Sonkal Open

Po dlouhé koronavirové přestávce proběhly v sobotu 25. září 2021 první závody „SONKAL OPEN“, kterých se zúčastnil i náš oddíl Taekwon-Do GE-BAEK. Poprvé se Sonkal Open konal ve zcela novém sportovním centru Praha – Řepy, a to za dodržení nezbytných opatření proti Covidu, která byla organizátory striktně kontrolována.

Do soutěže se přihlásilo 223 soutěžících z 16 škol Českého svazu Taekwon-Do ITF. Náš oddíl byl zastoupen 13 závodníky ve všech věkových kategoriích od mladších žáků po seniory. Každý se snažil do svého výkonu dát vše, což se odrazilo na zisku celkem čtyř zlatých, sedmi stříbrných a tří bronzových medailí. Navíc Jára Roggenbuck ve své kategorii získal za své první a druhé místo pohár za nejúspěšnějšího staršího žáka soutěže.

Úspěšnými medailisty jsou
starší žáci/žákyně:
Roggenbuck Jaromír 1.místo (TUL 4.-3. kup) 2. místo (matsogi -60kg)
Nguyen Honza 1. místo (matsogi -45kg)
Pantlíková Blaženka 1. místo (matsogi -35kg)
Marešová Anetka 2. místo (TUL 8.-7. kup)
mladší junioři/juniorky: Kenkušová Monika 3. místo (TUL 4.-3. kup) 3. místo (matsogi +65kg)
Růžičková Michaela 2. místo (matsogi -45kg)
starší junioři/juniorky: Nekorancová Anetka 1. místo (TUL I. Dan) 2. místo (matsogi -52kg)
Komárek Jakub 2. místo (TUL 2.-1. kup)
Smutná Kateřina 2. místo (TUL 8.-7.kup)
Sasková Anežka 3.místo (TUL 6.-5. kup)
senioři: Prokeš Milan 2. místo (TUL 8.-7. kup)
Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy v následující, doufejme, že již ničím neomezené, sportovní sezóně.Supreme master Kim Bok man

Ve věku 86 let zemřel 14. srpna 2021 nejvyšší mistr Kim Bok Man, průkopník bojových umění, technický otec Taekwon- Do a zakladatel Chun Khun Taekwon- Do.

Velmistr Kim byl žijící legendou, jeden ze zakladatelů Taekwo- Do, 11. Dan. Byl to vizionář, který zasvětil svůj život výuce tohoto umění a jeho šíření po celém světě. Jako jeden z předních odborníků Taekwon- Do a nejbližší spolupracovník generála Choi Hong hi byl propagátorem Taekwon- Do po celý svůj život. Procestoval svět jako součást mladých a dynamických demonstračních týmů Taekwon- Do. Je autorem četných textů o bojových umění, které se staly „biblí“ pro jeho následovníky.

Narodil se a vyrostl v Chun Nam v Jižní Koreji. Od 7 let se věnoval starověkému korejskému umění Taekyon Moosul. Po několika nezdařených pokusech neboť lhal o svém věku vstoupil v 16 letech do armády (minimální věková hranice byla a je 18 let), kde stále zdokonaloval své bojové schopnosti a následně začal učit bojové techniky ostatní vojáky. V roce 1962 odešel z armády a stal se prvním instruktorem Taekwon- Do.

Kim poprvé přivedl korejské instruktory do zahraničí pod jménem Taekwon- Do. V mnoha zemích pomohl založit mezinárodní asociace Taekwon- Do. Kromě asijských zemí také ve Velké Británii, Francii, Holandsku, Polsku, Portugalsku, Ugandě, Keni a Austrálii.

V roce 1990 přicestoval do Spojených států a otevřel svou první americkou školu v St. Louis v Missouri.

V roce 2007 byl oceněn na banketu síní slávy Taekwon- Do za jeho životní přínost.

V roce 2008 se přestěhoval do New Jersey a založil Kompletní bojová umění s velmistrem Bradem Shippem. Od roku 2008 cestují po celém světě a vyučují semináře bojových umění. Velmistr Kim napsal tři knihy na téma Taekwon- Do a nyní je v procesu vytváření nové federace, Světové federace Chun Kuhn Do.

V sobotu 14. srpna 2021 se navzdory Kimově nepřítomnosti konal dlouho plánovaný seminář pro černé pásky, masters a velmistry korejských bojových umění spolu s vydáním 2. svazku jeho série instruktážních knih. V pravém duchu válečníka mistr Kim neopustil tuto zemi, dokud jeho záležitost nebyla dokončena, a přesně minutu po skončení online semináře rozbil své pozemské pouto. Jeho odchod je důkazem toho, že skutečně vštípil základy Taekwon- Do do své bytosti, spojení mysli, těla a ducha. Toto je skutečný odkaz, který po sobě zanechává.

Jeho studenti k němu mají maximální respekt jako k instruktorovi i jako k člověku. S přísným hlasem, který byl vždy spojený s velkým úsměvem a s přesností jeho pohybů, si mistr Kim budoval vztah se svými žáky. Nevyučoval jen bojová umění, ale vytvářel skutečnou komunitu, která navazuje celoživotní přátelství se studenty z celého světa. Jeho studenti ho velmi obdivují a respektují.

Taekwon- Do je dnes jedním z nejrychleji rostoucích bojových umění, částečně i díky úsilí nejvyššího mistra Bok Man Kima. Během své kariéry vyučoval a vystupoval pro prezidenty a členy královských rodin v jihovýchodní Asii a Evropě. Jeho odchod z tohoto světa je velkou ztrátou, ale jeho odkaz zůstává prostřednictvím sítě skvělých instruktorů a studentů. Pod vedením svého žáka, velmistra Brada Shippa budou jeho knižní svazky 3 a 4 vydány později.

Mistr Kim nejen vytvořil vzory, které se praktikují po celém světě, ale vytvořil rodinu lidí, kteří jsou spojeni láskou k umění Taekwon- Do.


Tréninky opět po prázdninách začínají

v Ml.Boleslavi ve středu 2.8. a v Bělé p. Bezdězem v pátek 4.9. 2020. Časy tréninků jsou stále stejné


1. kolo POHÁRU ČESKÉHO SVAZU TAEKWON-DO ITF

Třetí únorovou sobotu, 15. února 2020, proběhlo ve velké sportovní hale v Třeboni letošní 1. kolo Poháru Českého svazu Taekwon-do ITF. Soutěžilo se ligovým způsobem ve dvou soutěžních disciplínách taekwon-do a to v technických sestavách (TUL) a sportovním boji (matsogi). Soutěže se zúčastnilo celkem 299 závodníků z 27 českých a moravských škol taekwon-do. Největší výpravou byl domácí tým Třeboně s 46 závodníky.

Výprava naší školy čítala 13 členů z řad žáků, juniorů i seniorů. Během soboty se nám podařilo vybojovat kolekci 10 medailí a to zásluhou těchto borců:

Tomáš Zejval 3.místo TUL sen. III.Dan, 2.místo matsogi -71kg
Aneta Nekorancová 1.místo TUL ml.j. 4.-1.kup, 2.místo matsogi -52kg
Jakub Komárek 1.místo matsogi ml.j. -60kg

Zdeněk Víšek 2.místo matsogi ml.j. -45kg

Monika Kenkušová 3.místo TUL ml.j. 4.-3.kup

Edward Trabalík 1.místo matsogi st.ž. -40kg

Blaženka Pantlíková 2.místo matsogi st.ž. -30kg

Michaela Růžičková 2.místo TUL st.ž. 6.-5.kup

Všem úspěšným závodníků blahopřejeme. 🙂
ÚNOROVÝ ČESTLICKÝ POHÁR v TAEKWON-DO

02.02.2020 jsme zahájili závodní sezónu roku 2020 účastí na regionální soutěži v technických sestavách v Čestlicích, kterou uspořádala Škola Taekwon-do HWA-RANG a Škola Taekwon-do NA-MU.

Soutěž byla určena pro všechny věkové i technické kategorie. Nicméně většina soutěžících patřila do kategorie žáků s nižšími technickými stupni, kteří jsou začínajícími závodníky a na závodní atmosféru si teprve zvykají. Menší část tvořili již celkem ostřílení závodníci, kteří si chtěli otestovat svou úroveň před nadcházejícími celorepublikovými soutěžemi.

Z našeho oddílu jsme měli zástupce jak mezi zkušenými závodníky, tak mezi úplnými nováčky, kteří se poprvé postavili do ringu proti rozhodčím.

Protože soutěž probíhala ve formátu „každý s každým“, všichni měli dost příležitostí na tatami ukázat, jak jsou schopni se vyrovnat s trémou a předvést co nejlepší výkon.

Naši nováčci Anetka Marešová (9.kup), Eliška Grygarová (9.kup) a Lucka Černá (10.kup) porazili všechny soupeře a získali ve svých skupinách 1. místo.

Honzík Nguyen (4.kup) obsadil 2. místo.

Třetí místo si vybojovala Blaženka Pantlíková (4.kup), Jarda Roggenbuck (4.kup), Adam Znamenáček (5.kup) a Alex Mašek (6.kup).

Markétce Knobové a Honzíkovi Znamenáčkovi se medailových pozic nepovedlo dosáhnout, přesto si myslím, že předvedli technicky velmi pěkný výkon. 🙂

Další regionální závody se budou konat 23.02.20 v Týnci nad Sázavou, kde budou mít všichni možnost opět poměřit síly s konkurencí.


Nábor

Ve dnech 11.9. a 18.9. proběhl sportovní den ZŠ v Bělé pod Bezdězem. Stanoviště zde měl i náš oddíl.
Věříme, že některé z vás uvidíme znovu na tréninku!


V anketě Sportovec Středočeského kraje byli úspěšní i mladoboleslavští sportovci

Kraj vyhodnotil anketu Sportovec Středočeského kraje 2018 a odměnil nejúspěšnější ve všech kategoriích. Mladoboleslavští sportovci zde zanechali výraznou stopu a dosáhli výrazných úspěchů hned na několika frontách.
Cílem projektu bylo ocenění nejlepších současných i bývalých sportovců Středočeského kraje jak v dospělých, tak v mládežnických kategoriích. Dále pak trenérů a funkcionářů za jejich celoživotní přínos pro sport. Do ankety bylo nominováno celkem 145 sportovců a družstev v osmi kategoriích.
Z mladoboleslavských oddílů dosáhli největších úspěchů tito sportovci (a trenéři): V kategorii jednotlivců skončil na 5. místě florbalový útočník Jiří Curney a desátý skončil taekwondista
Tomáš Zejval. V kategorii jednotlivců mládež talent vyhrála plavkyně Natálie Tužilová, druhý byl judista Adam Kopecký a šestý atlet Ladislav Töpfer. Mezi handicapovanými sportovci zvítězil mladoboleslavský atlet Vojtěch Koudelka. První místo v sekci dospělých kolektivů získal florbalový tým Technology florbal Mladá Boleslav, v kategorii trenér zvítězil trenér florbalového týmu Jan Pazdera a mladoboleslavští florbaloví dorostenci byli druzí v kategorii mládežnických kolektivů.
Další podrobnosti najdete ve zprávě níže z oficiálního zdroje.
Celý článek ZDECZECH OPEN

O víkendu 1. až 3. března 2019 proběhla ve sportovním centru České unie sportu vNymburce mezinárodní soutěž Czech OPEN. I letos již tradičně patříCzech OPEN kA-class turnaji.

Soutěže se zúčastnilo 399 závodníků z9 zemí. Mohli jsme zhlédnout bojovníky zEstonska, Moldávie, Polska, Ruska, Řecka, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny. Samozřejmě nechyběla ani kompletní česká špička, která si skvalitními soupeři otestovala svou formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy 2019 vitalském Rimini.

Sobota patřila mladším a starším žákům a žákyním,seniorům se seniorkami. Pro náš oddíl to znamenalo, že na tatami nastoupili za mladší žákyně Blaženka Pantlíková, mladší žáky Honza Nguyen a Jaromír Roggenbuck, za starší žáky Edward Trabalík,David Vlada Petr Pantlík aza seniory Tomáš Zejval. Uspět se podařilo pouze Blažence vsestaváchtul6-5kup a Edovi vmatsogi -35kg, kdeoba získali bronzovou medaili.

V neděli přišli na řadu mladší a starší junioři a juniorky. Náš oddíl reprezentovali Eliška Vavrušková za starší juniorky, Aneta Nekorancováza mladší juniorky, Matouš Hlavsa, Jakub Komárek a Zdeněk Víšek za mladší juniory. Eliška sAnetkou svými excelentními výkony vsestavách tul 2-1. kup získali obě ve své kategorii zlatou medaili. Anetka přidalaještě druhé zlato za matsogi -45kg. Další dvě bronzové medaile získali Jakubzmatsogi -50kg a Zdeněkzmatsogi -45kg. Všem medailistům moc gratulujeme.Mikulášský pohár a vánoční večírek

V sobotu 8. prosince se v Mladé Boleslavi konal již podruhé (celkově5.ročník) ŠKO-ENERGO Mikulášský pohár v Taekwon-Do ITF, na který dorazilo téměř 130 závodníků, a to nejen z našeho oddílu Ge-Baek, ale také z oddílů Silla, NA-MU, Milovic, Hwa-Rang, Fenix a Sparring Mnichovice. Vzhledem k velké účasti se závodilo na třech zápasištích zároveň, a tak celé závody probíhaly svižně a pořád bylo co sledovat. Závodilo se systémem každý s každým ve dvou disciplínách – v technických sestavách (tul) a ve sportovním boji (matsogi). Každý závodník si nakonec domů odvezl medaili a malou odměnu, kterou dostal od Mikuláše s čertem, kteří se na nás, stejně jako v předchozích letech, přišli podívat. Také pro rozhodčí a organizátory bylo připraveno fantastické zázemí se spoustou výborného jídla, kam se mohli ve volné chvilce uchýlit. Za celé závody bychom chtěli poděkovat především Zdeňku Vavruškovi a jeho manželce Renátě, kteří je celé zorganizovali a věnovali tomu svůj volný čas. Dále poděkování patří ostatním organizátorům, sponzorům a rozhodčím, díky kterým byl zajištěn rychlý průběh závodů. Doufáme, že tato milá tradice bude nadále pokračovat i v dalších letech. >
O týden později, v sobotu 15. prosince, se konal vánoční večírek současně s oslavou dvacetiletého výročí založení oddílu. Ve velkém počtu jsme se sešli v baru sportcentra Sparing, který byl nádherně vyzdobený modrými a bílými balónky s potiskem oddílového znaku Ge-Baek, což jen podtrhovalo slavnostní atmosféru. Po celý večer zde bylo pro všechny přichystáno perfektní občerstvení, ať už řízečky a tatarák, nebo dezerty a cukroví. Na oslavu dorazili i lidé, kteří v současnosti už sice necvičí, ale tvoří nedílnou součást historie oddílu a tak bylo možné zavzpomínat na doby minulé a probrat věci budoucí. Celý večer byl velmi vydařený a nezbývá, než se těšit na další podobné akce. >
>Naučte se bránit!

V Mladé Boleslavi startujeme v pondělí 3.9. a v Bělé pod Bezdězem 4.9. v tradičních časech.

Trénink

Další prázdninový trénink bude tuto středu 15.8. v Mladé Boleslavi od 17:00 do 19:00.

Trénink

Tuto středu 4.7. proběhne v Mladé Boleslavi od 17:00 do 19:00 trénink zaměřený na sportovní boj.

První mistrovství České republiky barevných pásků v Taekwon-Do ITF přilákalo 331 závodníků

V pátek 11.5.2018 se do sportovního centra České Unie Sportu v Nymburce sjelo 331 závodníků z 23 škol Taekwon-Do z celé České republiky na historicky první Mistrovství České republiky barevných pásků. Největší výpravu a to 40 závodníků přijelo z Brna. Český svaz Taekwon-Do ITF nahradil koncept dvou kol Českého poháru s klasickým MČR od zeleného pásku od letošního roku zcela novým konceptem. Nově se na MČR v listopadu objeví závodníci pouze od 2. kupu. Pro barevné pásy tak vytvořil svaz náhradu 1. kola Českého poháru Mistrovstvím ČR barevných pásků. Tím se vrátila možnost zasoutěžit si o titul MČR i žlutým páskům. Navíc zde byl poprvé také doprovodný program i pro držitele 10. - 9. kupu (bílé pásky), kteří bojovali o stejně krásné a velké medaile. V budoucnu se zde nabízí přidat do MČR barevných pásků i závodníky věkem veteránským. Jedním z důvodů vytvoření tohoto nového systému je i plán svazu postupně vytvořit nominační kritéria pro účast na MČR.
Díky tomuto novému systému závodů mohl oddíl Ge-Baek Ml. Boleslav nominovat ze svých řad i nováčky, kteří ještě neokusili atmosféru velkých závodů. V sobotu soutěžili žáci.Za náš oddíl opět excelovali Honzik Nguyen v technických sestavách a Zdenda Víšek ve volném boji. Potvrdili svou perfektní techniku a po zásluze si oba odvezli zlato. Jen tak na okraj lze podotknout zajímavost, že Honza letos ještě neokusil hořkost porážky. Stříbrem v technických sestavách se následně blýskl David Vlad a bronzovými medailemi se posléze přidali Monika Kenkušová pro kterou to byl první ostrý start a Niki Svatuška. Niki s Péťou Pantlíkem později přidali ještě bronz z volného boje
Neděle patřila juniorů. Tento den se nevídaně vydařil našim závodníkům. Vše odstartovala Kateřina Špytková, která se v nejtěžší kategorii prvních kupů prezentovala 1. místem z technických sestav. Následovala ji Anetka Nekorancová 3. místem v téže disciplíně a o hodinu později ještě přidala po skvělém výkonu ve finále volného boje zlato. V juniorech reprezentoval Mladou Boleslav Matouš Hlavsa. Přestože nepatřil ve volném boji k favoritům, překvapil skvělým výkonem jak svého trenéra tak i nemile své soupeře a po vítězných eliminačních zápasech smáznul i svého posledního soupeře ve finále.
Celkový medailový rezult oddílu Ge-Baek Mladá Boleslav je: 4 bronzové, 1 stříbrná a 5 zlatých medailí.

Regionální seminář v Kolíně

Dne 4.5. se koná, pod vedením velmistra Hwang Ho-jong, regionální seminář.

Zkoušky

Dne 13.4. od 17:00 se budou konat zkoušky v Bělé pod Bezdězem pod vedením Zdeňka Vavrušky (5. Dan).

Tréninky o prázdninách

Chtěl bych vás informovat o trénicích příští týden, které odpadají z důvodu prázdnin.
Pro sportovní tým, tzn.: pro ty kteří se již někdy zúčastnili závodů, nebo by se rádi zapojili do soutěžního koloběhu je trénink ve středu od 17 do 19 hodin a v pátek od 17 do 19.30 hod.
Vím že máme stanovený termín sobotního soustředění na tuto sobotu 3.3., bohužel jsem byl před chvílí informován, že je tělocvična zavřená.
Proto soustředění přesunuji na 10.3. od 10 do 17 hodin (s pauzou na oběd samozřejmě). Pokuste se upravit si harmonogram tak aby se závodníci mohli soustř. zúčastnit v plném rozsahu.
Pokud budete mít nějaké kolize v termínu, nebo nějaké připomínky, prosím zavolejte, napište, nebo mě oslovte na tréninku. Zkusíme na něco jiného přijít.
Ohledně závodů Czech Open 17.3. bych rád přihlásil tyto:

Zejval T.- tul+matsogi
Špytková K. - tul
Vavrušková Eliška - tul
Nekorancová Aneta-tul
Hlavsa Matouš-matsogi
Víšek Zdeněk-matsogi
Komárek Jakub-tul+mat.
Nguyen Hoang Quan-tul
Trabalík E.-tul+matsogi
Svatuška Nikolas-tul
Pantlíková Blažena-tul
Pantlík P.-tul+matsogi
Karan D.-tul+matsogi?
Vlad David-tul
Roggenbuck J.-tul
Fučík A.-tul+matsogi?

Pokud se tam někdo nevidíte a rádi byste na závody jeli, dejte mi neprodleně vědět, rád vás připíšu. Ještě mi prosím co nejdříve napište kolik byste chtěli obědů. Je úplně jedno kolik, tzn. jestli budete chtít pro brášku, mamku, dědu, je to jedno. Jen mi co nejdřív napište.
Děkuji za pozornost a pochopení
PS: U koho je vykřičník tak tu disciplínu nemusíte.

Jak jste mnozí již určitě někde zahlédli, bude se letošních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu (9.2. – 25.2.2018) účastnit mimo jiné také 30 členný exhibiční tým taekwonda ITF z KLDR a také vedení mezinárodní federace taekwonda (ITF), např. velmistr Leong Wai Meng (Australie), velmistr Michael E. Prewett (Anglie), mistr Dr. George Vitaly (USA) a další. Přítomen bude také dřívější prezident ITF a člen MOV prof. Chang Ung.
Součástí této výpravy bude také náš velmistr Hwang Ho-jong, který v pátek 26.1.2018 odlétá do Koreje, aby na tuto misi připravil sebe i ostatní členy výpravy.

Začátek tréninků v novém roce

Tréninky začínají ve středu 3.1. 2018 a začínají se vybírat licenční známky ČSTKD pro rok 2018 POZOR - pouze během ledna. V únoru si licenční známku vyřizuje každý sám.Příprava na Český pohár

19.11. od 14:00 do 17:00 na Sparringu proběhne příprava na Český pohár, který se koná
24.11. - 25.11. v Nymburce.

propoziceZkoušky na další technické stupně

Zkoušky proběhnou pod vedením Zdeňka Vavrušky(5. Dan).

Konat se budou 17.11. v Bělé pod Bezdězem od 17:00.Dne 9.11.2017, si připomínáme 99. narozeniny generála Choie, tvůrce Taekwon-Do

Dne 9. listopadu 2017, by oslavil své již 99. narozeniny korejský generál Choi Hong-hi, legendární tvůrce moderního umění sebeobrany - korejského Taekwon-Do.

Připomeňme si proto dnes alespoň pár zásadního okamžiků z bohatého života generála Choie. Choi Hong-hi se narodil se 9. listopadu 1918 západního kalendáře v malé korejské vesnici na severu země. V té době byla Korea dlouhá léta okupována Japonskem, což nesli všichni Korejci velice těžce. Choi již jako velice mladý aktivně bojoval za osamostatnění Koreje, zač byl také vyloučen ze školy. Později ve svých 19-ti letech odjel do Japonska, aby zde se svými vrstevníky studoval na univerzitě. Zde se setkal s japonským bojovým uměním karate, kterému se několik let věnoval pod přímým dohledem zakladatele stylu Shotokan, mistrem G. Funagoshim. Pod jeho vedením získal II. dan. V Japonsku jej také zastihla 2. světová válka, ve které byl jako Korejec donucen bojovat v japonské armádě. Z ní zakrátko společně s několika dalšími korejskými přáteli dezertoval, nicméně byli všichni posléze zajati a následně odsouzeni k smrti. Pouhé tři dny před popravou však Japonsko kapitulovalo, což mu jistě zachránilo život. Ihned po skončení 2. světové války se vydal Choi do Soulu, kde s pomocí americké armády stal u zrodu právoplatné korejské armády. Vzhledem ke svým znalostem karate (korejsky Tang-soo) a korejského Taek-kyon od počátku prosazoval zařazení výcviku bojového umění i v armádě. Avšak svědomí a hrdost mu nedovolovalo vyučovat v Koreji japonské bojové umění, neboť Japonsko jeho zemi tak dlouho a tak krutě utiskovalo. Proto začal na základě svých zkušeností a ve spolupráci s několika dalšími korejskými mistry bojových umění i vědci tvořit umění zcela nové, vhodné pro korejské vojáky. V červnu 1949 dostal Choi rozkaz studovat vojenskou školu pro pokročilé ve Spojených státech. Po jejím ukončení se vrátil zpět do Soulu, kde jej také zastihla Korejská válka (1950-53). Během ní se stal Choi generálem jihokorejské armády.

Po jejím skončení se v září 1953 stal zakladatelem 29. pěchotní divize, která byla později známá jako „pěstní divize“. Kombinací vojenského drilu s výcvikem bojových umění se stala v korejské armádě zcela unikátní. Její vojáci byli připraveni bojovat jak se zbraněmi, tak i bez nich. Základy nového bojového (válečnického) umění Choi dokončil po 9-ti leté práci v roce 1954. Za tu dobu se však již značně odlišilo od japonského karate i korejského Tang-soo a Taek-kyon. Proto generál Choi navrhl pro toto bojové umění zcela nový název. Památného dne 11. dubna 1955 jej tak v Soulu představil světové veřejnosti jako Taekwon-Do. V té době bylo generálu Choiovi teprve 37 let. Následně v roce 1959 sdružil 6 největších korejských škol bojových umění do jedné národní organizace, Korejského svazu Taekwon-Do. Stal se také jejím prvním prezidentem. Generál Choi měl vždy veliké přání, aby se jeho Taekwon-Do začalo vyučovat i mimo armádu

a také mimo území Koreje. Proto velice často podnikal propagační cesty do zahraničí a všude kde přijel, si Taekwon-Do ihned získávalo značnou popularitu. Je zajímavé, že jednou z prvních zemí, kde se začalo taekwon-do vyučovat bylo i tehdejší západní Německo. Aby se mohlo Taekwon-Do dále volně šířit po celém světě byla 22. března 1966 v Soulu založena Mezinárodní federace Taekwon-Do (ITF), jejímž smyslem je přibližovat Taekwon-Do jako moderní umění sebeobrany lidem celého světa. Zároveň byl vytvořen jednotný systém soutěží s přesnými pravidly i disciplínami a ujednotila se také kritéria pro získávání žákovských a mistrovských stupňů. Zakládajícími členy byli jižní Korea, Vietnam, Malajsie, Singapur, Západní Německo, USA, Turecko, Itálie a Egypt. Organizace se jen během prvních dvou let rozrostla na třicet zemí. Prezidentem ITF se stal generál Choi Hong Hi. Koncem 60. let se při návštěvě Spojených států setkal generál Choi s tehdy ještě poměrně neznámým Bruce Leem v jeho restauraci, kde mu generál Choi udělil čestný I. Dan. Bohužel v roce 1972 byl generál Choi společně s mnoha svými mistry nucen odejít ze své rodné Koreje do exilu v Kanadě. Hlavní příčinou tohoto rozhodnutí byl nátlak úřadu jihokorejského prezidenta Park Chung Hi, směřujícího do přetvoření Taekwon-Da na politický nástroj, s čímž generál Choi naprosto nesouhlasil. Jeho myšlenka byla, že Taekwon-Do je pro každého bez rozdílu a bez podmínek. Od té doby žil generál Choi mimo Koreu. Sídlo ITF se přesunulo nejprve do Kanady a později do neutrálního Rakouska. Další etapou ve vývoji Taekwon-Do ITF byl rok 1974, kde se v kanadském Montrealu konalo 1. sportovní mistrovství světa. V roce 1980 navštívil generál Choi poprvé od svého odchodu do Japonska v roce 1937 také Severní Koreu, aby i v této zemi představil Taekwon-Do. Přelomovým rokem v životě generála Choie byl jistě rok 1983, kdy poprvé vydal své životní dílo, ucelenou patnáctidílnou encyklopedii Taekwon-Do, která obsahuje více jak 4000 stran informací. Tato encyklopedie se dočkala několika reedicí a dnes jí zná skoro každý student Taekwon-Do. V září 1999 se stal generál Choi prezidentem nově vytvořené Mezinárodní federace IMAC (International Martial Arts Comity), která sdružuje všechna významná bojová umění z celého světa.

Bohužel 25. června 2002 generál Choi Hong-hi v korejském Pyongyangu ve věku nedožitých 84 let po nemoci zemřel.

Zrušení tréninku

Páteční trénink v Bělé pod Bezdězem ( 6.10. ) je zrušen pro účast trenérů a asistentů na technickém semináři v Kolíně.


Nábor nových členů

Naše škola Taekwon-Do provádí, tak jako každý rok, v měsících září a říjen nábor nových uchazečů.
Vyučujeme bojové umění spojené s aerobním cvičením.
Kurzy jsou určeny pro všechny věkové skupiny od 7 let.Letní soustředění ve Zbraslavicích

Chtěl bych upozornit účastníky letního kempu ve Zbraslavicích, aby si nezapomněli přibalit boty do tělocvičny. Občas budeme cvičit na dřevěné podlaze, tak kdyby náhodou.

Ukončení tréninků

Příští týden bude poslední trénink v Bělé (úterní) 27.6.

Poslední trénink v Mladé Boleslavi (středeční) 28.6. přičemž také ve středu proběhnou od 17 hodin zkoušky.

Pro modré a vyšší pásky bude ještě 3.7. ve Sparingu trénink od 17 do 19 hodin.Dětský den

V Kolomutech 17.6. od 14:00 se koná Oslava založení obce Kolomuty a škola Ge-Baek zde bude mít ukázku.

Video o naší školeVýsledky z MČR Unie

13.5. proběhlo otevřené mistrovstcí České republiky, které pořádala Česká národní unie Taekwon-Do ITF. Šampionát se konal v Benátkách nad Jizerou.

Výsledky naší výpravy ke stažení zde

Závody MČR organizace ČNUT

13.5 se konná otevřené mistrovství České republiky, které pořádá Česká národní unie Taekwon-Do ITF. Šampionát se koná v Benátkách nad Jizerou.

Propozice

Soustřední ve Stráži


Tento víkend 28.4. až 30.4 probíhá soustředění ve Stráži pod Ralskem.

Trénink v Bělé pod Bezdězem se neruší!! Ruší se pouze trénink v Luštěnicích.. (28.4. Páteční trénink)

Zkoušky na TS Kup

V pátek 21. 4. Proběhnou zkoušky v Bělé pod Bezdězem. Začátek zkoušek v 17:00 pod vedením Zdeňka Vavrušky (5. Dan).

Seminář v Bělé pod Bezdězem

V pátek 7.4. proběhne Regionální technický seminář od 4. kupu. Od 17:30 do 19:30 hodin. Seminář vede velmistr Hwang Ho-jong (9. dan)

Seminář v Kolíně

Tento pátek 24.3. se koná Regionální technický seminář od 4. kupu. Od 18:00 do 20:00 hodin. Kolín, 2. ZŠ Kmochova, jako vždy.

24.3. se také ruší trénink v Bělé p. Bezdězem. Czech open

Na proběhlých mezinárodních závodech Czech open, kterých se zúčastnilo více než 500 závodníků z 16 evropských zemí, reprezentovali náš oddíl Aneta Nekorancová a Tomáš Zejval. Aneta vybojovala ve sportovním boji v kategorii starší žákyně do 38 kg skvělé druhé místo a Tomáš získal v technických sestavách pro II. Dan krásné třetí místo.

Kompletní výsledky Soustředění

V sobotu 11.3. proběhne v Bělé sportovní soustředění od 10 hodin do 17 hodin. ÚPRAVA TRÉNINKŮ

Tento týden od 27.2. do 3.3. jsou zrušeny tréninky v Bělé pod Bezdězem, kvůli úpravě tělocvičny a prázdninám. Tomto týdnu budou také probíhat dvouhodinové tréninky na Sparringu pouze pro závodní tým. Tréninky v Luštěnicích, zůstávají bez změn.

ZRUŠENÍ TRÉNINKŮ

Tento pátek 3.2. se ruší trénink v Bělé pod Bezdězem a v Luštěnicích.


Mikuláš přišel již po třetí.
Když jsem poprvé před pěti lety organizoval naše oddílové závody, chtěl jsem, aby byly něčím netradiční. A protože u nás ve škole Ge-Baek není zvykem sázet na stereotyp, vytvořili jsme tradici, které jsme už tři roky věrní. A tak se 3. prosince 2016, již po třetí, mohlo 150 závodníků s 8 oddílů pozdravit s Mikulášem, andělem a jeden z čertů, kteří byli letos dokonce tři, se uvolil a předal ceny a odměny. Bylo roztomilé vidět malé taekwondisty natěšené na sportovní boj, jak nejistě před čertem couvají ke svým rodičům a ujišťují se, že jsou to opravdu jen převlečení rozhodčí…

Naše závody nejsou výjimečné pouze návštěvou Svatého Mikuláše z Myry a jeho družiny, ale také tím, že zde dostávají šanci si zazávodit i slabší závodníci, nebo ti, kteří se vstoupit na to pravé závodní tatami teprve chystají. Bylo opravdu dojemné sledovat začínající budoucí šampiony, s jakou vervou se pouštějí do každého zápasu. Ovšem nouze nebyla ani o kvalitní zápasy ostřílených matadorů.

Každý rok se snažíme odměnit každého soutěžícího, proto se soutěží systémem každý s každým, aby měl poražený možnost opravy, dále jsou závodníci rozděleni do více skupin a aktivních a neaktivních závodníků. Medaili si vlastně odnesl každý, takže i ti, kteří se neumístili na vysněné ,,bedně“ dostali od čertika dárek. Je to sice hodně a hodně práce pro mě a moji manželku, která mi je neocenitelnou pomocnicí, avšak rozzářené tváře dětí jsou pro nás tou největší odměnou. Každý rok dokážu pro naše závody sehnat sponzory, proto si můžeme dovolit jak odměny nejen pro vítěze, tak i ostatní medailisty a to formou nádherných medailí i pohárů a nejsme závislý na finanční pomoci od našeho svazu Taekwon-Do. Proto také děkujeme firmě Hasko vzduchotechnika, Josyma elektromontáže a bratřím Tošovských za jejich spříznění s námi a jejich nezištnou pomoc. Díky jim mohla být dětská radost úplná. Takže ještě jednou: DĚKUJEME!

A největší perlička nakonec. Přesto, že účastníků Mikulášského poháru školy Ge-Baek bylo na 150, závody skončili za méně než 4 hodiny, za což patří velký dík jak realizačnímu týmu, tak všem rozhodčím. Mám za to, že tento rekord jen tak nepadne.
Mikulášský pohár Ge-Baek
!!POZOR!!
Vyskytly se problémy (ne na naší straně a naším přičiněním) ohledně provozu haly v Bělé pod Bezdězem. Závody proto musí odstartovat už v 9 hodin. Všichni závodníci musí být v hale mezi 8 hod a 8.30 hod.


V sobotu 3.12. se bude konat již tradiční Mikulášský pohár školy Ge-Baek v Bělé pod Bezdězem.
Účast je povinná pro všechny členy školy Ge-Baek.


Zkoušky na další technické stupně
Internetová žádost školy o kupové zkoušky

01. Název školy: TKD Ge-Baek

02. Kdo o zkoušky žádá: Vavruška Zdeněk

03. Datum zkoušek: 2016-11-23

04. Čas začátku zkoušek: 17:00

05. Místo konání zkoušek: Sportcentrum Sparing, Na Radouči 1114, Mladá Boleslav

06. Zkušební komisař: Hwang Ho-jong (9. dan)

07. E-mail, kam zaslat výsledek žádosti: ml.boleslav.itf@seznam.cz

08. Doplňující informace:

zkontrolovat status žádosti

Sportovní soustředění ve Stráži pod Ralskem
Ve dnech 4.11. - 6.11. 2016 proběhne ve Stráži pod Ralskem sportovní soustředění.

Nástup: Pátek 4.11. 16:00-16:30 hod - penzion Vítězství, Máchova 203, Stráž pod Ralskem. (první trénink je již od 17:00)

Odjezd: Neděle 6.11. 12:30 hod.

Bližší informace na tréninku / na tel. 603467373 popř. na ml-boleslav.itf@seznam.czPozvánka ke stažení
Taekwon-Do I.T.F. AHAC Cup Slovenia 2016
Po letní pauze, před listopadovým Mistrovstvím České republiky využili mladoboleslavští taekwondisté pozvání ze Slovinska na 13. ročník turnaje AHAC Cup v Šentjuru. V sobotu 1.10. našich šest borců, žákyně E. Vavrušková, A. Nekorancová, K. Špytková, 2 juniorky Š. Trabalíková, M. Špytková a senior T. Zejval , nastoupilo na tatami spolu s dalšími 308 závodníky z 28 klubů a 11 zemí.

Tvrdé boje se očekávali hlavně v matsogi (sportovní boj). Mezi největší soupeře jsme mohli zařadit závodníky zemí, Bulharska, Maďarska, Slovenska a hlavně domácího Slovinska. Žádný ze zmiňovaných států nenechal nic náhodě a účastnil se svými národními reprezentanty.
Závody měli rychlý spád, byly perfektně zorganizované a hlavně souboje byly opravdu velmi kvalitní a tvrdé, mnohokrát na úrovni Mistrovství Evropy, či Světa. Zkrátka bylo stále na co koukat. Přesto, že náš tým měl pouze necelý měsíc na přípravu, nebyli jsme to mi, kteří hrají druhé housle. Důkazem je pětinásobná účast ve finále, což se dá na tak kvalitních závodech, považovat za vynikající úspěch.
Našich 6 šampiónů si ze Slovinska přivezlo 2 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.


Nábor
Naše škola Taekwon-Do provádí, tak jako každý rok, v měsících září a říjen nábor nových uchazečů.
Vyučujeme bojové umění spojené s aerobním cvičením.
Kurzy jsou určeny pro všechny věkové skupiny od 7 let.

Nabízíme:
- Výuku moderní sebeobrany
- Tělesnou a kondiční přípravu
- Přípravu pro sportovní boj
- Letní tréninkové kempy

Pro začátek stačí s sebou tepláky a tričko.

Dotazy zodpoví trenér osobně na tréninku, na naší diskuzi, e-mailem na ml.boleslav.itf@seznam.cz nebo na tel. čísle 603 467 376.

Mladá Boleslav
Přihlásit se můžete přímo na hodině ve sportcentru ,,SPARING“ (vedle 7. Zákl. školy)

Cvičíme v tyto dny:
Pondělí -17 - 18 hodin (studenti do 11 let)
    18 - 19 hodin (studenti od 11 let)
Středa - 17 - 18 hodin (studenti do 11 let)
    18 - 19 hodin (studenti od 11 let)

Bělá pod Bezdězem
Přihlásit se můžete přímo na hodině v tělocvičně základní školy II. stupně v Máchově ulici.

Cvičíme v tyto dny:
Úterý -19 - 20 hodin (studenti do 11 let)
   20 - 21 hodin (studenti od 11 let)
Pátek -17 - 18 hodin (studenti do 11 let)
   18 – 19.30 hodin (studenti od 11 let)

Luštěnice
Přihlásit se můžete přímo na hodině v místní sokolovně.

Cvičíme v tyto dny:
Úterý - 17 - 18 hodin
Pátek - 15 - 16 hodin